Košarkaši Partizana poraženi u gostima od ekipe Valensije u 20. kolu Evrolige

VALENSIJA – Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Španiji od ekipe Valensije rezultatom 89:81 (27:18, 20:19, 22:21, 20:23) u meču 20. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Dante Egzum sa 22 poena, dok je Kevin Panter dodao 14. Kod domaćih, najbolji je bio Bojan Dubljević sa 20 poena, dok je Džejms Veb dodao 17.

„Crno-beli“ imaju devet pobeda i 11 poraza, dok Valensija sada ima skoro 10/10.
Partizan će u narednom kolu Evrolige, 27. januara od 19 sati gostovati Crvenoj zvezdi. Valensija će dan ranije u Berlinu gostovati Albi.

Partizan je bio ravnopravan rival Valensiji u prvom delu prve četvrtine, ali je domaći tim u finišu ovog dela meča kaznio greške „crno-belih“. Valensija je prvu četvrtinu dobila rezultatom 27:18. Španski tim je u drugoj četvrtini održavao dvocifrenu prednost, a Partizan je prišao na 31:25. Međutim, usledila se serija grešaka gostujućih igrača, a Valensija je prvo poluvreme dobila rezultatom 47:37.

Partizan je zaigrao angažovanije u trećoj četvrtini, a u 25. minutu „crno-beli“ su prišli na samo tri poena minusa (55:58). Međutim, usledila je serija domaćeg tima od 7:0 i Valensija je ponovo stekla dvocifrenu prednost (65:55). Španski klub je u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom od 69:58.

Košarkaši Partizana su u poslednjoj četvrtini prišli na minus tri poena na četiri minuta pre kraja meča (77:74). Međutim, Valensija je ponovo kaznila greške košarkaša Partizana i na 2,5 minuta pre kraja povela 83:76. Domaći košarkaši su zadržali prednost u finišu meča i na kraju su stigli do nove pobede u Evroligi.