Košarkaši Partizana ubedljivo pobedili Budućnost u derbiju ABA lige

BEOGRAD – Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Budućnosti rezultatom 106:77 (25:23, 28.11, 26:18, 27:22) u utakmici devetog kola ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Tristan Vukčević sa 15 poena, dok je Jam Madar dodao 14. Po 11 poena ubacili su Matijas Lesor i Uroš Trifunović. Kod gostiju, najbolji je Kameron Rejnolds sa 16 poena.

„Crno-beli“ su trenutno prvi na tabeli ABA lige sa osam pobeda i jednim porazom.

Partizan je večerašnjim trijumfom prekinuo niz od četiri poraza u svim takmičenjima. Budućnost je peta na tabeli sa pet pobeda i četiri poraza.

Ekipa Budućnosti bila je ravnopravan rival Partizana samo u prvoj četvrtini, koju su „crno-beli“ dobili 25:23.

Domaći košarkaši su dominirali u drugoj četvrtini, a Partizan je prvih 20 minuta rešio u svoju korist rezultatom 53:34.

Prednost Partizana je u trećoj četvrtini rasla iz minuta u minut, a beogradski klub je u poslednji deo meča ušao s vođstvom od 79:52.

Domaći košarkaši su potom rutinski meč priveli kraju i zasluženo su stigli do ubedljive pobede.
Partizan će u narednom kolu ABA lige, 11. decembra gostovati ekipi Cedevita Olimpije, dok će Budućnost dočekati Studentski centar.

„Crno-beli“ će prethodno osmog decembra na svom terenu igrati sa Crvenom zvezdom u meču 12. kola Evrolige.