Košarkaši Zvezde pobedili Budućnost u derbiju ABA lige

BEOGRAD – Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Budućnosti rezultatom 69:65 (20:19, 23:16, 12:16, 14:14) u derbi meču drugog kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bendžamin Bentil sa 16 poena, dok su Luka Mitrović i Filip Petrušev dodali po 15. U poraženom timu najbolji je bio Igor Drobnjak, koji je bio jedini sa dvocifrenim učinkom i postigao je 19 poena.

Crvena zvezda je trijumfom protiv Budućnosti ostvarila i drugu pobedu u novoj sezoni ABA lige, dok podgorički kluba ima po jedan trijumf i jedan poraz.

Crvena zvezda će u narednom kolu gostovati u Ljubljani ekipi Cedevita Olimpije, dok će Budućnost na svom terenu dočekati MZT.

Crvena zvezda je dobro ušla u meč i povela 9:2 u petom minutu. Domaći košarkaši su održavali prednost, ali je Budućnost u finišu prve četvrtine prišla Zvezdi na 20:19.

Budućnost je u 13. minutu povela 25:24, a domaći su serijom od 5:0 ponovo stekli prednost, 29:25. Prednost Crvene zvezde je rasla iz minuta u minut, a domaći tim je prvih 20 minuta rešio u svoju korist rezultatom 43:35.

Aktuelni šampion ABA lige je u 25. minutu stekao prednost od 11 poena (51:40). Gostujući košarkaši su serijom 11:4 u 30. minutu smanjili vođstvo Zvezde na 55:51.

Budućnost je serijom 6:0 na startu poslednje četvrtine povela 57:55, a onda je usledio tajm-auta trenera Crvene zvezde. Usledila je potom serija domaćeg tima od 6:0 za 61:57. Košarkaši Crvene zvezde su uspeli u finišu meča da sačuvaju prednost i da dođu do druge pobede u novoj sezoni ABA lige.

Tabela: Crvena zvezda 2-0, Cedevita Olimpija 2-0, Mornar 2-0, FMP 2-0, Partizan 2-0, Zadar 1-1, Igokea 1-1, SC Derbi 1-1, Budućnost 1-1, Borac 0-2, Mega 0-2, Cibona 0-2, Split 0-2, MZT 0-2.