Krajinović izgubio od Bautiste-Aguta u Monte Karlu

MONTE KARLO – Srpski teniser Filip Krajinović izgubio je od Roberta Bautiste-Aguta sa 2:1 (5:7, 7:6, 6:1.) u prvom kolu Mastersa u Monte Karlu.

Meč je trajao 173 minuta.

Krajinović je bolje otvorio meč i već u trećem gemu oduzeo servis protivniku. Španski teniser se vratio u osmom gemu i brejknuo Krajinovića. Pri rezultatu 5:5 srpski teniser oduzima servis gem protivniku i sigurnim servisom u poslednjem gemu osvaja set.

U drugom setu oba tenisra nisu iskoristila brejk šanse, zbog čega se igrao taj-brejk, tokom kog su Španas i Srbin jedan drugom oduzimali servise. Na kraju pri rezultatu 9:9 Krajinoviću je ponestalo snage što je Bautista-Agut iskoristio i osvojio set.

U trećem setu Španac je napravio dva brejka u prva četiri gema i tako lako poveao sa 4:0. Do kraja je sigurno servirao za osvajanje seta.

Bautista-Agut u drugom kolu igra protiv boljeg iz meča u kome se u utorak sastaju Aleksandar Zverev i Aleksander Bublik.