Lajović bez osmine finala u Majamiju

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u osminu finala Mastersa u Majamiju, pošto je prošle noći izgubio od Amerikanca Frensisa Tijafoa sa 6:1, 5:7, 3:6.

Tijafo je do druge pobede u trećem medjusobnom duelu protiv Lajovića stigao posle dva sata igre.

Srpski teniser je lako, uz dva brejka i samo jedan izgubljen gem, dobio prvi set, ali je Amerikanac u nastavku stigao do preokreta i pobede.

Lajović je u devetom gemu drugog seta propustio dve brejk prilike i šansu da u narednom gemu servira za meč. Umesto toga, Tijafo je u 12. gemu oduzeo servis srpskom teniseru i izjednačio na 1:1.

Odlučujući brejk na meču Tijafo je napravio u četvrtom gemu trećeg seta i taj jedan brejk bio mu je dovoljan za pobedu.

Tijafo će u narednom kolu igrati protiv ruskog tenisera Danila Medvedeva.