Lana Pudar osvojila zlato na 200 metara delfin

Plivačica iz Bosne i Hercegovine Lana Pudar nova je šampionka Evrope u disciplini 200 metara delfin, pošto je trijumfovala u današnjem finalu na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Ova 16-godišnja plivačica iz Mostara je slavila rezultatom 2:06,81 minuta. Pudar je prethodno na šampionatu u Rimu osvojila i bronzu na 100 metara delfin.

Srebrnu medalju osvojila je danska plivačica Helena Rosendal Bah (2:07,30), dok je bronza pripala Italijanki Ilariji Kuzinato (2:07,77).

U disciplini 50 metara prsno zlatom se okitila Litvanka Ruta Mejlutite s vremenom 29,59 sekundi.

Italijanka Benedeta Pilato je, posle zlata na duplo dužoj deonici, danas morala da se zadovolji srebrom (29,71), dok je brozna otišla u ruke Britanki Imodžen Klark (30,31).