Laslo Đere posle preokreta do glavnog žreba Bazela

BAZEL – Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u glavni žreb ATP turnira u Bazelu, pošto je večeras u finalu kvalifikacija pobedio Japanca Tara Danijela 4:6, 6:3, 7:6 (7:3).

Meč je trajao dva sata i 13 minuta. Ovo je bio četvrti međusobni duel srpskog i japanskog tenisera, a četvrti trijumf Đerea.

Japanac je poveo 2:0 na startu prvog seta, a onda je održavao prednost od dva gema i ovaj deo meča dobio 6:4. Đere je dobro zaigrao na početku drugog seta i poveo 3:0. Naš teniser je drugi set dobio rezultatom 6:3. Velika borba viđena je u trećem setu, koji je pripao Đereu u taj-brejku 7:3.

Đere će kasnije večeras saznati protivnika u prvom kolu glavnog žreba. Na ovom turniru nastupiće još jedan srpski teniser Miomir Kecmanović, koji će se u prvom kolu sastati sa Alehandrom Davidovičem Fokinom iz Španije.

ATP turnir u Bazelu igra se za nagradni fond od 2.135.350 evra.