Maroko iznenadio Belgiju u drugom kolu SP

Fudbaleri Maroka pobedili su danas u Dohi selekciju Belgije sa 2:0, u utakmici drugog kola Grupe F na Svetskom prvenstvu.

Golove na stadionu Al Tumama postigli su Abdelhamid Sabiri u 73. i Zakarija Abuhlal u drugom minutu nadoknade.

Belgija je prva zapretila u petom minutu, nakon što je loptu u prostor poslao Torgan Azar, a u prilici se našao Miši Batšuaji, čiji udarac brani golman Maroka Munir Mohamedi.

Maroko je prvi udarac uputio u 21. minutu, kada je Hakim Ziješ iz daljine šutirao preko gola.

Novu priliku afrička selekcija imala je u 35. minutu, nakon prodora Ašrafa Hakimija. Igrač Pari Sen Žermena je izašao sam pred golmana, a onda šutirao visoko preko gola.

U 39. minutu slobodan udarac iskosa izvodi Kevin de Brujne, a šut belgijskog igrača završava iznad gola.

Maroko je do prednosti mogao u drugom minutu nadoknade, kada je precizan iz slobodnog udarca bio Ziješ. Ipak gol je poništen posle gledanja VAR-a, pošto se u ofsajd poziciji pred golom našao Romen Sais, koji je tako omeo golmana Belgije Tiba Kurtou.

I u drugom delu igre bilo je dosta šansi na obe strane. Maroko je pokušao u 50. minutu preko Ziješa, ali je siguran bio Kurtoa.

Dva minuta kasnije u kazneni prostor je ušao Eden Azar, a lopta posle odbrane Mohamedija odlazi u korner.

U 57. minutu veliku priliku imao je Maroko. U šesnaesterac je ušao Sofijan Bufal, a njegov udarac završava pored stative.

Afrička selekcija je do pogotka došla u 73. minutu, nakon što je slobodan udarac iz „mrtvog“ ugla izveo Sabiri. On je iznenadio Kurtou i doveo Maroko u vodjstvo.

Belgija je pokušala da dodje do izjednačenja, ali je Maroko odličnom odbranom sprečio napade.

Konačan rezultat u drugom minutu nadoknade posle povratne lopte Ziješa u kaznenom prostoru postavlja Abuhlal.

Maroko je sada vodeći u grupi sa četiri boda, Belgija je druga sa tri boda, dok Hrvatska sa jednim i Kanada bez bodova imaju utakmicu manje.

Hrvatska i Kanada igraju danas od 17.00.

U poslednjem kolu u četvrtak od 16.00 igraju Hrvatska i Belgija, odnosno Maroko i Kanada.