U trendu

Mekilroj, Mahoms i Aleksander-Arnold ulažu u ekipu Formule 1 Alpen

Golfer Rori Mekilroj, kvoterbek Kanzas siti Čifsa Patrik Mahoms i fudbaler Liverpula Trent Aleksander-Arnold odlučili su da ulažu u ekipu Formule 1 Alpen (Alpin).

Kako je danas saopštila privatna investiciona kompanija Otro Kapital, ti sportisti priključili su se holivudskim glumcima Rajanu Rejnoldsu, Robu Mekelheniju i Majklu B. Džordanu koji su prošlog juna uložili 200 miliona evra u zamenu za 24 odsto kapitala francuske ekipe koja je u vlasništvu francuskog „Renoa“ (Renault), a sedišta su joj je u Enstonu u Velikoj Britaniji i u Viri Šatijonu kod Pariza.

„Ovo su vrhunski investitori, sportisti, umetnici i preduzetnici posvećeni napredovanju ekipe Alpen“, rekao je jedan od čelnika Otro Kapitala Alek Šajner.

Jedni od ulagača u Otro Kapital su bivši fudbaler Mančester junajteda Huan Mata, bokser Entoni Džošua i igrač Kanzas siti Čifsa Trevis Kelsi.

Pet trka pre kraja šampionata Formule 1, Alpen je šesti na tabeli konstruktora sa 60 bodova.

(Beta)

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.

Pošalji komentar