Mitrović doneo trijumf Fulamu golom u 90. minutu

LONDON – Srpski fudbalski reprezentativac Aleksandar Mitrović doneo je golom u 90. minutu trijumf Fulamu nad Brentfordom – 3:2 (2:1) u trećem kolu Premijer lige.

Fulam je poveo golom Bobija Rida već u 1. minutu, a na 2:0 povisio je Žoao Paljinja u 20. minutu.

Brentford se u meč vratio pogocima Kristijana Norgarda u 44. i Ajvana Tonija u 77. minutu, ali se Mitrović postarao da londonski tim prvi put trijumfuje u novoj sezoni Premijer lige.

Bio je to treći gol za Srbina ove sezone, pošto je prethodno bio dvostruki strelac u remiju sa Liverpulom (2:2) na startu šampionata.

Tri gola u Premijer ligi, kao i golgeter „orlova“, postigli su još Rodrigo iz Lidsa i Vilfrid Zaha iz Kristal Palasa.

Mitrovićev saldo bio bi još veći da u prethodnom kolu nije promašio penal protiv Vulverhemptona (0:0).

Posle tri odigrana kola Fulam ima pet osvojenih bodova, a Brentford je ostao na četiri.

U ostalim mečevima Premijer lige odigranim danas postignuti su sledeći rezultati: Totenhem – Vulverhempton 1:0 (0:0), Kristal Palas – Aston Vila 3:1 (1:1), Everton – Notingem Forest 1:1 (0:0) i Lester – Sautempton 1:2 (0:0).

Kasnije danas sastaju se Bornmut i Arsenal.