Novo iznenađenje na SP, fudbaleri Kostarike pobedili Japan

DOHA – Fudbalska reprezentacija Kostarike pobedila je danas selekciju Japana sa 1:0 (0:0), u prvom meču drugog kola grupe E na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Jedini gol na utakmici postigao je Kejšer Fuler Spens u 81. minutu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Japan je u ovom delu meča bio bolji rival. Japan je na startu drugog poluvremena imao veliku šansu za gol, a Hidemasa Morita nije uspeo da savlada Kejlora Navasa.

Japan je nastavio sa napadima i propuštao šanse, a Kostarika je u 81. minutu postigla gol preko Fulera. Japanci su u finišu meča imali nekoliko prilika za izjednačenje, ali je na kraju Kostarika stigla do prvog trijumfa na SP u Kataru.

U drugom meču drugog kola grupe E, od 20 sati će igrati Španija i Nemačka.

Španija, Japan i Kostarika imaju po tri boda, dok je Nemačka poslednja bez bodova. Španija i Nemačka imaju meč manje.

U poslednjem, trećem kolu grupe E, koje je na programu prvog decembra, sastaće se Japan – Španija i Kostarika – Nemačka.