Olimpijakos osvojio treće mesto na fajnal-foru Evrolige

Košarkaši Olimpijakosa osvojili su treće mesto na fajnal-foru Evrolige u Berlinu, pošto su danas u utakmici za treće mesto pobedili Fenerbahče sa 87:84 (24:16, 24:21, 18:25, 21:22).

Olimpijakos je do pobede predvodio Alek Piters sa 20 poena, a pratili su ga Najdžel Vilijams-Gos sa 12 i Janulis Larencakis sa 10 poena. Srpski reprezentativac Nikola Milutinov zabeležio je 10 poena i osam skokova.

Kod Fenerbahčea najefikasniji su bili Dašon Pjer sa 19 i Skoti Vilbekin sa 16 poena.

Olimpijakos je bio u vođstvu od početka meča, na poluvremenu je imao 11 poena prednosti (48:37), ali je Fenerbahče uspeo da se vrati i u poslednjem minutu treće deonice povede sa 62:61. Do kraja četvrtine Olimpijakos je serijom 7:0 uspeo da vrati prednost i u poslednju deonicu uđe sa plus šest.

Piters je na startu poslednje četvrtine vezao dve trojke i ekipa iz Atine je ponovo stigla do dvocifrene prednosti 72:62. Olimpijakos je nakon zakucavanja Rajta na minut i 43 sekunde pre kraja stigao do 11, ali se Fenerbahče vratio serijom 8:0, i u poslednjem napadu imao šut za pobedu, ali Šanli nije bio precizan.

Za titulu šampiona Evrolige u večerašnjem finalu sastaju se branilac titule Real Madrid i Panatinaikos.