Partizan odigrao nerešeno sa Nicom u Humskoj

BEOGRAD – Fudbaleri Partizana remizirali su večeras u Humskoj 1:1 (0:1) sa Nicom u drugom kolu D grupe Lige konferencija.

Gosti su poveli već u 2. minutu pogotkom DŽoa Brajana, a izjednačio je i konačan rezultat postavio krilni napadač Partizana Fuseni Dijabate u 60. minutu.

Crno-beli su tokom većeg dela meča bili ravnopravan, ako ne i bolji rival od francuskog predstavnika, ali nisu uspeli da materijalizuju šanse preko Bibrasa Natha i najboljeg strelca Rikarda Gomeša, koje su mogle da im donesu povoljniji ishod.

Dobra stvar za tim iz Humske je što pod novim trenerom Gordanom Petrićem i dalje ne zna za poraz i ima skor od pet pobeda i četiri pobede u svim takmičenjima.

Utakmicu u Humskoj, prema informacijama iz Partizana, posmatralo je 9.126 gledalaca.

U drugom meču D grupe Lige konferencija Keln je na svom terenu savladao Slovačko sa 4:2 (2:0). Golove za domaćina postigli su Adamjan, Dic i dvostruki strelac Ljubičić, dok su pogotke za goste dali Kalabiška i Petržela.

Posle dva odigrana kola Keln ima četiri boda na vrhu, slede Nica i Partizan sa po dva, a Slovačko ima jedan bod.

Mečevi grupne faze Lige konferencija nastavljaju se 6. oktobra kada će Partizan gostovati Kelnu, dok će Slovačko ugostiti Nicu.