Partizan pobedio Spartak, Stevanović odbranio penal u 90. minutu

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Subotici domaći Spartak sa 2:1, u utakmici 14. kola Super lige Srbije.

Partizan je poveo u 34. minutu golom Takume Asana, a izjednačio je Lazar Tufegdžić u 61. minutu, kada je natrčao na loptu koju je odbio golman Partizana Nemanja Stevanović.

Crno-beli su poveli golom Aleksandra Šćekića u 71. minutu. Prethodno je sa desne strane centrirao Aleksandar Miljković, loptu je glavom zahvatio Filip Holender i dodao do Šćekića, koji je glavom poslao u mrežu.

Partizan je imao šanse na utakmici, najbolje Holender i Bibras Natho, ali nisu uspeli da savladaju golmana Filipa Dujmovića.

U 90. minutu dosudjen je penal za Spartak, nakon što je Aleksandar Lutovac oborio Noborua Šimuru. Penal je izveo Milan Marčić, a Stevanović je dobro intervenisao i odbranio.

Partizan je ostvario devetu pobedu u ligi i treći je na tabeli sa 29 bodova, bodom manje od drugoplasirane Vojvodine.

Spartak je šesti na tabeli sa 23 boda.

Posle utakmica 14. kola sledi pauza u prvenstvu zbog obaveza reprezentacija u baražu za Evropsko prvenstvo i u Ligi nacija.