Partizan siguran protiv SC za treću pobedu u ABA ligi

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu podgorički Studentski centar sa 79:57 (20:9, 17:14, 24:21, 18:13), u utakmici trećeg kola ABA lige.

Crno-bele su do treće pobede od početka sezone i prve pred domaćom publikom vodili Alen Smailagić sa 13 i Kevin Panter sa 12 poena.

Uroš Trifunović je ubacio deset, Rade Zagorac osam, dok su Aleksa Avramović i Nemanja Dangubić postigli po sedam poena.

U timu Studentskog centra, koji je doživeo drugi poraz, najbolji su bili Kajl Vinales, Vasilije Baćović i Kenan Kamenjaš sa po deset poena.

Partizan je utakmicu počeo serijom 9:0, da bi prvu deonicu dobio sa 20:9. Crno-beli su i u nastavku igrali odličnu odbranu, pa su samo uvećavali vodjstvo. Na poluvremenu su imali 14 poena prednosti, koja je u poslednjoj četvrtini iznosila i maksimalnih plus 28.

Partizan će u narednom kolu gostovati Ciboni, dok će crnogorski tim u goste Splitu.