Partizan vodio 2:0, pa izgubio od Napretka u Humskoj

BEOGRAD – Fudbaleri Napretka pobedili su večeras kao gosti Partizan sa 3:2 (1:2), u 19. kolu Superlige.

Ekipa iz Kruševca posle preokreta uspela je da ostvari trijumf na gostovanju i još jednom je pokazala da je neugodan rival izabranicima Sava Miloševića, koji su prokockali prednost od 2:0.

Napredak je tri boda iz Humske odneo je zahvaljući Nikoli Eskiću, koji je u petom minutu nadoknade savladao Vladimira Stojkovića za konačnih 3:2.

Crno-beli poveli su u 13. minutu golom Sejdbue Sume, koji posle lošeg šuta Sadika loptu smestio u mrežu Miloševića.

Isti igrač povećao je na 2:0 u 34. minutu, a devet minuta kasnije Napredak je smanjio na 2:1 pogotkom Miljana Vukadinovića.

U drugom poluvremenu Miroslav Bjeloš u 83. minutu doneo izjednačenje Kruševljanima, a konačan rezultat postavio je Eskić.

Partizan sada zauzima četvrtu poziciju na tabeli sa 38 bodova, dok je Napredak na 10. mestu sa 21 bodom.

Rezultati i strelci 19. kola:

Inđija – Rad 1:0 (Ilić 13), Čukarički – TSC 2:1 (Šapić 82, Vidosavljević 88 – Tumbasević 34)

Mladost – Crvena zvezda 0:1 (Ben 61),

Voždovac – Radnički Niš 1:0 (Dević 90+2),

Mačva – Javor 2:1 (Adamović 1, 36 -Dolmagić 29)

Partizan – Napredak 2:3 (Suma 13, 34 – Vukadinović 43, Bjelos 83, Eskić 90+5)

Spartak – Proleter 4:1 (Tufegić 10, 62, 84, Maričic 66 – Marjanović 28),

Vojvodina – Radnik 1:0 (Bojić 63).