Pobede Zenita i Atalante u Ligi šampiona

Fudbaleri Zenita pobedili su večeras u Sankt Peterburgu Malme sa 4:0, u utakmici drugog kola Grupe H u Ligi šampiona.

Zenit je poveo u devetom minutu golom Klaudinja, a prednost je udvostručio Dalek Kuzjajev u 49. minutu. Treći gol postigao je Aleksej Sutormin u 80. minutu, a konačan rezultat postavio je Vendel pogotkom u petom minutu nadoknade vremena.

Švedska ekipa je od 53. minuta igrala sa desetoricom pošto je crveni karton zbog igranja rukom dobio Anel Ahmedhodžić.

To je prva pobeda Zenita u grupi i ruski tim sada ima tri boda na trećem mestu na tabeli. Malme je pretrpeo drugi poraz i bez bodova je na poslednjem mestu na tabeli.

U drugoj utakmici u toj grupi večeras od 21 čas u Torinu igraju Juventus i prvak Evrope Čelsi.

U trećem kolu Zenit će 20. oktobra dočekati Juventus, a Čelsi će na Stamford Bridžu igrati protiv Malmea.

Fudbaleri Atalante pobedili su na svom terenu u Bergamu Jang Bojs sa 1:0, u drugom kolu Grupe F.

Posle uvodnog remija protiv Viljareala, italijanski tim je do prve pobede stigao golom Matea Pesine u 68. minutu.

Veliki deo posla kod tog pogotka uradio je Duvan Zapata koji je uspeo da sačuva loptu i pošalje je na peterac odakle Pesini nije bilo teško da zatrese mrežu Jang Bojsa.

Atalanta je trenutno prva na tabeli sa četiri boda, dok je Jang Bojs drugi sa bodom manje.

U drugoj utakmici u toj grupi Mančester junajted će večeras od 21 čas igrati na Old Trafordu protiv Viljareala.

Fudbaleri Atalante će u trećem kolu 20. oktobra gostovati Mančester junajtedu, dok će švajcarski tim dočekati Viljareal.