Poraz Atlante, Bogdanović ubacio 18 poena

NJUJORK – Košarkaši Njujorka savladali su Atlantu 101:92 i izjednačili na 1-1 u prvoj rundi plej-ofa Istočne konferencije.

Niksi su na poluvremenu bili u zaostatku 13 poena, ali su u nastavku odigrali izvanrednu odbranu, dozvolivši rivalu da ubaci samo 35 poena, što im je donelo važan trijumf. Najzaslužniji za pobedu Njujorka bio Derik Rouz sa 26 poena.

U redovima Hoksa, Bogdan Bogdanović postigao je 18 poena iako ga nije služio šut za tri poena (13-2), a za 35 minuta igre imao je šest skokova i tri asistnecije. Najefikasniji kod Atlante bio je Tre Jang sa 30 poena.

Na 1-1 u seriji izjednačila je i Juta. Džezeri su savladali Memfis 141:129, a Grizlisima nije pomogla ni maestralna partija Dža Moranta koji je postigao 47 poena, čime je oborio rekord kluba u doigravanju.

Jutu je do pobede vodio Donovan Mičel, koji je uprkos problemima sa povredom zgloba, za samo 26 minuta na parketu postigao 25 poena. Veliku podršku imao je u Rudiju Goberu koji je imao 21 poen i 13 skokova i Majklu Konliju sa 20 poena i 15 asistencija.

Filadelfija je sačuvala prednost domaćeg terena i pobedom na Vašingtonom 120:95 došla do vođstva u seriji 2-0. Domaći su rutinski ostvarili trijumf uz po 22 poena Bena Simonsa i Džoela Embida, dok je Tobajas Heris ubacio 19 poena. Posao im je u znatnoj meri bio olakšan, jer je u ekipi Vizardsa Bredli Bil bio usamljen sa 33 poena, a Rasel Vestbruk nije imao svoje veče. Rekorder NBA lige po broju tripl-dablova postigao je samo 10 poena, a uz to je i povredio zglob, pa je početkom poslednje četvrtine morao da napusti teren.

Rezultati: Njujork – Atlanta 101:92 (1-1), Juta – Memfis 141:129 (1-1), Filadelfija – Vašington 120:95 (2-0)