Real Madrid osvojio titulu u španskom Superkupu

Fudbaleri Real Madrida osvojili su večeras titulu u Superkupu Španije, pošto su u finalu u Džedi pobedili Atletik Bilbao sa 2:0.

Madridski tim je u Saudijskoj Arabiji poveo golom hrvatskog fudbalera Luke Modrića, koji je u 38. minutu uputio precizan udarac sa ivice šesnaesterca.

Posle udarca Karima Benzeme u 49. minutu rukom je u svom kaznenom prostoru igrao fudbaler baskijskog tima Jeraj Alvares, a Benzema je tri minuta kasnije postigao gol sa „bele tačke“.

Igrač Reala Eder Militao je u 87. minutu dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom u šesnaestercu, da bi dva minuta kasnije golman madridskog tima Tibo Kurtoa nogom odbranio udarac sa penala Raula Garsije.

Ekipa iz Bilbaa je branila titulu u Superkupu, dok je Real poslednji put titulu osvojio 2020. godine.