Real Madrid pobedio Ajntraht i osvojio Superkup Evrope

Fudbaleri Real Madrida osvojili su večeras Superkup Evrope, pobedivši u Helsinkiju Ajtraht iz Frankfurta sa 2:0.

Real je po peti put osvojio Uefa Superkup u klupskoj istoriji, dok je Ajntraht, prošlogodišnji osvajač Lige Evropa, bez trofeja u ovom takmičenju.

Strelci za aktuelnog prvaka Evrope bili su David Alaba u 37. i Karim Benzema u 65. minutu.

Real je poveo golom Davida Alabe u 37. minutu. Kazemiro je uputio glavom povratni pas u peterac, gde se našao Alaba i zatresao mrežu Ajntrahta.

Najbolju priliku za novi pogodak Reala imao je Kazemiro u 61. minutu, on je dobro šutirao ali je pogodio prečku.

Četiri minuta kasnije Karim Benzema je dupliaro prednost Madridjana, nakon asistencije Vinisijusa.

Za Ajntraht nije nastupio srpski reprezentetivac Filip Kostić, zvanično najbolji igrač prošlogodišnjeg izdanja Lige Evropa.

Za Real je ovo bio prvi zvanični meč u sezoni, dok je Ajntraht već odigrao dve utakmice. U Kupu Nemačke kao gost je pobedio Magdeburg sa 4:0, da bi nedelju danas kasnije na svom terenu ubedljivo poražen od Bajerna sa 1:6.