Rekord karijere Nikole Jovića u porazu Majamija od Toronta

TORONTO – Košarkaši Toronta pobedili su svom terenu ekipu Majamija 112:104 u noćašnjem meču NBA lige.

U pobedničkoj ekipi najbolji je bio O Dži Anunobi sa 32 poena i 10 skokova, dok je Fred Vanvlit dodao 23 poena.

U poraženom timu najbolji je bio Maks Strus sa 20 poena. Srpski košarkaš Nikola Jović postigao je 13 poena, a upisao je i tri skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu za 24 minuta na terenu. Ovo je bio rekord karijere srpskog košarkaša u NBA ligi.

Košarkaši Oklahome pobedili su u gostima ekipu Vašingtona 121:120. U pobedničkom timu briljirao je Šej Gildžes-Aleksander sa 42 poena, uz sedam asistencija i šest skokova, a postigao je trojku za pobedu 1,1 sekundu pre kraja utakmice. Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski je za 14 minuta na terenu postigao osam poena, uz tri blokade i po jedan skok i asistenciju. Kristaps Porzingis je bio najefikasniji u domaćem timu sa 27 poena, uz devet uhvaćenih lopti.

Košarkaši Njujorka savladali su u gostima Denver 106:103. Ovo je bio prvi poraz Denvera na svom terenu ove sezone. Domaći tim je igrao bez srpskog košarkaša Nikole Jokića, koji je van terena zbog korona virusa. Najefikasniji u timu iz Njujorka bio je Džulijus Rendl sa 34 poena i 11 skokova. Kod domaćih, istakli su se Bouns Hajland i Džamal Marej sa po 21 poenom.

Hjuston je u gostima pobedio Dalas 101:92. Kevin Porter džunior je postigao 17 poena i imao 11 skokova za Hjuston, dok je 17 poena dodao Džejlen Grin. Srpski košarkaš Boban Marjanović nije igrao za Hjuston. Dalas je igrao bez Luke Dončića, a najefikasniji u redovima Maveriksa bio je Tim Hardavej sa 28 poena.

U ostalim noćašnjim utakmicama NBA lige, postignuti su sledeći rezultati: Finiks – Golden stejt 130:119, Boston – Atlanta 126:101, Indijana – Šarlot 125:113, Minesota – Orlando 126:108, Milvoki – Klivlend 113:98 i Nju Orleans – Čikago 124:110.