Remi Arsenala i Bajerna u prvom meču četvrtfinala LŠ

Fudbaleri Arsenala i Bajerna odigrali su večeras u Londonu nerešeno 2:2, u prvom meču četvrtfinala Lige Šampiona.

Strelci za Arsenal bili su Bukajo Saka u 12. i Leandro Trosar u 76. minutu.

Golove za Bajern postigli su Serž Gnabri u 18. i Hari Kejn iz penala u 32. minutu.

Poveo je Arsenal u 12. minutu. Saka je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio levi ugao gola Bajerna.

Bajern je izjednačio u 18. minutu. Gorecka je odlično proigrao Gnabrija, koji je izašao sam ispred golmana i udarcem u padu zatresao mrežu.

U 32. minutu Saliba je u svom šesnaestercu neoprezno startovao na Liroj Sanea, a sudija Niberg je pokazao na „belu tačku“. Odgovornost je preuzeo Hari Kejn i sigurnim udarcem u desni ugao doneo prednost Bajernu.

Arsenal je stigao do izjednačenja u 76. minutu. Gabrijel Žezus je nakon dva odlična poteza proigrao Trosara, koji je neometan sa oko 11 metara po sredini pogodio donji levi ugao.

Revanš meč je na programu za sedam dana i igra se u Minhenu.