Remi Barselone i Mančester junajteda u baražu za osminu finala Lige Evropa

Fudbaleri Barselone odigrali su večeras na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Mančester junajteda, u prvoj utakmici baraža za osminu finala Lige Evropa.

Barselona je povela u 50. minutu golom Markosa Alonsa, koji je glavom poslao loptu u mrežu posle kornera Rafinje.

Junajted je izjednačio tri minuta kasnije pogotkom Markusa Rašforda, posle dobre asistencije Freda. Rašford je doprineo i drugom golu, u 59. minutu kada je ubacio loptu pred gol, ona je prošla kroz peterac, zakačio ju je igrač Barselone Žul Kunde i poslao u sopstvenu mrežu.

Španska ekipa izjednačila je u 76. minutu. Rafinja je centrirao sa desne stane, lopta je odskočila ispred Roberta Levandovskog i ušla u mrežu. Poljski napadač nije zakačio loptu kako se u prvi mah mislilo, pa je gol pripisan Rafinji.

Fudbaleri Šahtjora pobedili su kao domaćini u Varšavi Ren sa 2:1.

Ukrajinska ekipa povela je golom koji je postigao Dmitro Kruskiv u 11. minutu, a prednost je udvostručio Artjom Bondarenko u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena iz jedanaesterca.

Gol za Ren postigao je Karl Toko Ekambi u 59. minutu i postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Salcburga pobedili su na svom terenu Romu sa 1:0.

Jedini gol postigao je Nikolas Kapaldo u 88. minutu, posle centaršuta Strahinje Pavlovića.

Fudbaleri Ajaksa odigrali su na svom terenu u Amsterdamu nerešeno 0:0 protiv Union Berlina.

Fudbaler Uniona Morten Torsbi postigao je gol u 65. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Revanš utakmice baraža za osminu finala Lige Evropa na programu su za sedam dana u Mančesteru, Renu, Rimu i Berlinu.

Preostale utakmice igraju se večeras: Bajer Leverkuzen – Monako, Juventus – Nant, Sevilja – PSV i Sporting – Mitjiland.