Rikardo odveo Partizan u osminu finala Lige konferencija

BEOGRAD – Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Lige konferencija, pošto su večeras su revanš meču šesnaestine finala ovog takmičenja pobedili češku Spartu 2:1 (2:0).

Pred oko 16.000 navijača na stadionu u Humskoj, izabranici Aleksandra Stanojevića odbranili si su minimalnu pobedu iz Praga i ukupnim rezultatom 3:1 prošli u osminu finala LK.

Dvostruki strealc za crno-bele bio je Rikardo Gomeš u 6. i 24. minutu, da bi u 66. minutu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton zbog simuliranja.

Partizan je bio bolji rival, imao je nekoliko dobrih šansi da ponovo zatrese mrežu, a u drugih 45 minuta Sparta je bila konkretnije i na kraju je 85. minutu uspela da dođe do gola kada sa Adam Hložek upisao u strelce.

Žreb za osminu finala Lige konferencija na programu je sutra od 13 sati, a mogući rivali Partizana su AZ Alkmar (Holandija), Bazel (Švajcarska), Kopenhagen (Danska), Fejenord (Holandija), Gent (Belgija), LASK (Austrija), Ren (Francuska) i Roma (Italija).