Ronaldo odveo Real u polufinale

Fudbaleri Reala plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su večeras u Madridu posle produžetaka pobedili Bajern iz Minhena sa 4:2.

Posle regularnih 90 minuta Bajern je vodio sa 2:1 i tako izborio produžetak pošto je madridski klub istim rezultatom slavio u Minhenu u prvom meču.

Prednost Realu u produžecima doneo je Kristijano Ronaldo golom u 105. minutu. Serhio Ramos je poslao loptu u kazneni prostor, a Ronaldo se aktivirao iz očiglednog ofsajda i poslao je u mrežu sa oko desetak metara.

Madridski klub je prolaz u narednu fazu potvrdio u 110. minutu. Strelac je ponovo bio Ronaldo, ovog puta na asistenciju Marsela.

Portugalcu je to bio 100. gol u Ligi šampiona i jedini je u istoriji tog takmičenja kojem je to pošlo za rukom.

Ekipu Bajerna „dotukao“ je Marko Asensio, koji je mrežu Bavaraca pogodio posle solo prodora u 112. minutu.

Nemačka ekipa je na večerašnjem meču povela golom Roberta Levandovskog iz penala, Real je izjednačio preko Ronalda, da bi Bavarci stigli do produžetaka autogolom Serhija Ramosa.

Bajern je u 84. minutu ostao bez Artura Vidala, koji je dobio drugi žuti karton.