Rukometaši Francuske izbacili Hrvatsku sa EP

Rukometaši Hrvatske pobedili su večeras u Zagrebu Hrvatsku sa 30:27 (19:13), u poslednjoj utakmici druge faze i eliminisali je sa Evropskog prvenstva, čiji je domaćin.

U prepunoj Areni u Zagrebu Francusku je predvodio Nedim Remili sa šest golova, Kentin Mae postigao je pet, a Mikael Gigu četiri gola.

U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Manuel Štrlek sa šest golova, a Ivan Čupić i Marko Mamić postigli su po pet.

U prvom poluvremenu ekipe su se smenjivale u vodjstvu sve dok Francuska nije stekla tri gola prednosti (10:7). Posle dve izgubljene lopte domaćih „trikolori“ su otišli na 18:12 i tu prednost su čuvali sve do 53. minuta, kada je Hrvatska golom Luke Cindrića prišla na 25:26.

Posle toga Luka Karabatić je postigao dva gola, Francuska se „odlepila“ i izbacila Hrvatsku sa turnira. Umesto Hrvatske u polufinalu je Švedska, koja je danas izgubila od Norveške sa 25:28.

Francuska će u polufinalu igrati protiv Španije, a drugi polufinalisti su Danska i Švedska.

Polufinala su na programu u petak, a finale i utakmica za treće mesto u nedelju.