Šifrin pobedila u veleslalomu u Oreu i izjednačila se na vrhu sa Stenmarkom

ORE – Američka skijašica Mikaela Šifrin pobedila je danas u veleslalomu na stazi u Oreu, što joj je 86. trijumf u Svetskom kupu, čime se po broju pobeda izjednačila sa legendarnim Šveđaninom Ingemarom Stenmarkom.

Iza njih su Amerikanka Lindzi Von sa 82 pobede i Austrijanac Marsel Hiršer sa 67 trijumfa.

Stenmark je tokom karijere, koja je trajala od 1974. do 1989. godine, vozio samo tehničke discipline i ostvario 40 pobeda u slalomu i 46 u veleslalomu.

Osvojio je i dve zlatne i jednu srebrnu medalju na Olimpijskim igrama, a ima i sedam medalja sa Svetskih prvenstava, od čega pet zlatnih.

Šifrin je ostvarila 52 pobede u slalomu, 20 u veleslalomu, pet u superveleslalomu, tri u spustu, dve u paralelnom slalomu, tri u paralelnim gradskim trkama i jednu u alpskoj kombinaciji.

Osvojila je dva zlata i srebro s Olimpijskih igara, plus 14 medalja sa Svetskih prvenstva – sedam zlatnih.

Amerikanka je ovom pobedom obezbedila kristalni globus za najbolju u veleslalomu.

Drugo mesto osvojila je Italijanka Federika Brinjone, a treće Šveđanka Sara Hektor.

Šifrin ima priliku da već sutra postane rekorderka, pošto je na programu slalom, disciplina u kojoj je baš u Oreu 2012. godine ostvarila prvu pobedu u Svetskom kupu.