Skip i Kejn doneli pobedu Totenhemu protiv Čelsija

LONDON – Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na svom terenu ekipu Čelsija sa 2:0(0:0), u meču 25. kola Premijer lige.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je utakmica u ovom delu bila interesantna. Čelsi je u 20. minutu ostao bez Tijaga Silve, koji je povredio koleno.

Igrač Čelsija Hakim Ziješ je u finišu prvog poluvremena dobio crveni karton. Marokanac je udario šamar Emersonu Rojalu, ali je sudija Stjuart Atvel, uz pomoć VAR-a, preinačio odluku i Ziješu pokazao samo žuti karton.

Totenhem je do pobede stigao u drugom poluvremenu, golovima za Olivera Skipa u 46. i Harija Kejn u 82. minutu.

Britanski mediji navode da bi rukovodstvo Čelsija moglo večeras da ima sastanak na kome će biti reči o aktuelnoj situaciji u klubu i eventualnoj smeni menadžera Grejema Potera posle serije loših rezultata.

„Plavci“ su poslednju pobedu u Premijer ligi ostvarili 15. januara protiv Kristal Palasa.

Čelsi je trenutno na 10. mestu na tabeli sa 31 bodom, a u narednom kolu dočekače Lids.

Totenhem je 4. na tabeli sa 45 bodova, a u narednom kolu gostovaće Vulverhemptonu.