Srbija pobedila Poljsku, Italija rival u 1/8 finala EP

PRAG – Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Poljske rezultatom 96:69 (28:14, 24:19, 20:17, 24:19) u poslednjem meču petog kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Pragu.

Naša selekcija je osvojila prvo mesto u grupi sa pet pobeda i u nedelju će u osmini finala igrati protiv Italije, koja je osvojila četvrto mesto u grupi C.

Finska i Poljska imaju po tri pobede i dva poraza. Finska je osvojila drugo mesto zbog boljeg međusobnog skora. Finska će u osmini finala igrati protiv Hrvatske.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Nikola Jokić, koji je postigao 19 poena, dok je Nikola Milutinov dodao 16, a Marko Gudurić 15. Vasilije Micić je ubacio 12 poena, dok je Nikola Kalinić dodao 11. Na teren je ulazilo 11 srpskih košarkaša, a u strelce upisali njih devet osim Vanje Marinkovića i Dušana Ristića. U poraženom timu najbolji je bio Mihal Mihalak sa 17 poena.

Srbija je dobro počela meč i prvu četvrtinu dobila rezultatom 28:14. Prednost srpske selekcije je rasla iz minuta u minut, a najveće vođstvo naši košarkaši su imali u 17. minutu kada je bilo 47:23. Srbija je prvo poluvreme dobila rezultatom 52:33.

Poljska je zaigrala angažovanije u drugom poluvremenu, a u 24. minutu uspela je da smanji vođstvo našeg tima na 56:43. Međutim, srpski košarkaši su uspeli da odbiju napad Poljaka i da u poslednju četvrtinu uđu sa vođstvom od 72:50. Srbija je u poslednjoj četvrtini potpuno dotukla selekciju Poljske i zasluženo je slavila sa 96:69.

Srbija je u prvom kolu pobedila Holandiju 100:76, a potom i Češku 81:68. Naša selekcija je u trećem kolu bila bolja od Finske 100:70, a zatim i od Izraela 89:78.

Finska je pobedila Holandiju 88:67, dok je Češka nadigrala Izrael 88:77.

Tabela grupe posle petog kola: Srbija 5-0, Finska 3-2, Poljska 3-2, Češka 2-3, Izrael 2-3, Holandija 0-5.