„Srpski“ Ajntraht i Čelzi u polufinalu Lige Evrope

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su Benfiku u Frankfurtu 2:0, uz gol Filipa Kostića, i plasirali se u polufinale Lige Evrope.

Nemački tim, za koji su igrali 90 minuta Kostić i Mijat Gaćinovića, a Luka Jović do 76, prošao je zahvaljujući pravilu gola u gostima nakon poraza 4:2 u Lisabonu.

Kostić je „načeo“ goste u 37. minutu i to iz ofsajda, u kome se nalazio posle udarca u stativu i šuta Gaćinovića, da bi Sebastijan Rode u 67. odveo Ajntraht dalje.

Za Benfiku je ceo meč odigrao još jedan srpski fudbaler Ljubomir Fejsa.

Naredni protivnik Ajntrahtu biće Čelsi, koji je nakon minimalne pobede u Pragu savladao i u Londonu Slaviju, sada 4:3.

Pedro je bio dvostruki strelac, autogol je dao Simon Deli, pogodio je i Olivije Žiru, a za goste Tomas Souček, pre nego što je Petr Sevčik ublažio poraz.

Lakše nego što se očekivalo, Arsenal je eliminisao Napoli trijumfom i u revanšu 1:0, za ukupnih 3:0.

Jedini gol na San Paolu delo je Aleksandra Lakazeta u prvom delu.

Na Arsenal će Valensija, koja je takođe lako izašla na kraj sa lokalnim rivalom Villjarealom 2:0.

Za ukupnih 5:1 postarali su se Antonio Latore i Dani Pareho.