Ć trolc osvojio zlato u alpskoj kombinaciji

Austrijski skijaĆĄ Johanes Ć trolc osvojio je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, u alpskoj kombinaciji.

Ơtrolc je nakon spusta bio četvrti, da bi odličnim slalomom doơao do prve olimpijske medalje u karijeri, uz ukupno vreme od 2:31,43 minuta.

Njegov otac Hubert je na Zimskim olimpijskim igrama u Kalgariju 1988. godine takodje osvojio zlato u kombinaciji.

NorveĆŸanin Aleksander Omot Kilde osvojio je srebrnu medalju, poĆĄto je za pobednikom zaostao 0,59 sekundi, a ovo mu je ujedno druga medalja u Pekingu posle bronze u superveleslalomu.

Do bronze je doĆĄao Kanadjanin DĆŸejms Kraford, koji je zaostao 0,68 sekundi za austrijskim takmičarom.

Favorit za osvajanje zlatne medalje Francuz Aleksi Panturo nije zavrĆĄio slalomsku voĆŸnju.

Trku je ukupno počelo 27 skijaơa, a ova disciplina se od sezone 2020/21. ne nalazi u rasporedu Svetskog kupa.