TSC poražen od Vest Hema u Bačkoj Topoli

Fudbaleri TSC-a poraženi su večeras na svom trerenu od Vest Hema sa 1:0, u meču petog kola Grupe A Lige Evropa.

Strelac pobedonosnog gola bio je Tomaš Souček u 89. minutu.

U isto vreme, u istoj grupi, Frajburg je kao domaćin pobedio Olimpijakos sa 5:0.

TSC je osvojio jedan bod i zauzima četvrto mesto sa tri boda manje od trećeplasiranog Olimpijakosa. Ukoliko u poslednjem kolu TSC slavi u Atini sa minimum četiri gola razlike obezbediće proleće u Evropi.

Vest Hem i Frajburg su osvojili po 12 bodova i kolo pre kraja su obezbedili plasman u narednu rundu Lige Evropa.

U poslednjem kolu, TSC će gostovati Olimijakosu, dok će Vest Hem dočekati Frajburg.

Prvu šansu na utakmici imao je TSC u šestom minutu, šutirao je Uroš Milovanović sa oko 10 metara ali je golman Vest Hema Fabijanski dibro intervenisao.

U 21. minutu udarac sa distance je oprobao Kuveljić, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Posle greške odbrane Vest Hema Ćirković je šutirao iskosa sa leve strane, ali ponovo je Fabijanski dobro reagovao.

U prvom poluvremenu, Vest Hem je imao veći posed lopte, ali je TSC uputio više udaraca ka golu.

U prvom delu nastavka igre, Vest Hem je nastavio sa inicijativom, ali nije uspeo da stvori šansu. TSC se organizovano branio, i dobro parirao gostima iz Engleske.

Vest Hem je do pobede stigao golom Tomaša Součeka u 89. minutu. Korne je uputio centaršut sa desne strane, a Soušek je neometan sa pet metara prosledio loptu u mrežu.