Ukrajina posle produžetaka do četvrtfinala Evropskog prvenstva

Fudbalska reprezentacija Ukrajine plasirala se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto je u Glazgovu posle produžetaka pobedila Švedsku sa 2:1.

Povela je Ukrajina golom Oleksandra Zinčenka u 27. minutu. Nakon centaršuta sa desne strane, on je primio loptu na drugoj stativi i precizno šutirao u dalji ugao golmana Švdske.

Švedska je izjednačila u 43. minutu golom Emila Forsberga. On je šutirao sa 18 metara, lopta je na putu ka golu pogodila Iliju Zabranog i završila u levom uglu gola Ukrajine.

U drugom poluvremenu Švedska je imala više prilika, ali prvu veliku šansu nije iskoristila Ukrajina. Sergej Sidorčuk je šutirao ali je lopta pogodila stativu. Samo minut kasnije vidjena je još jedna stativa, ali na drugoj strani posle šuta Forsberga.

Forsberg je pogodio okvir gola i u 69. minutu, kada je njegov udarac sa ivice šesnaesterca zaustavila prečka.

Od 98. minuta Švedska je igrala sa igračem manje pošto je direktan crveni karton dobio Markus Danijelson. On je oštro startovao na Artema Bensedina, a sudija Danijele Orseto je nakon konsultovanja VAR-a pokazao crveni karton defanzivcu Švedeske.

Do najvećeg uspeha u istoriji Ukrajina je stigla golom Martina Dobvik u prvom minutu nadoknade drugog produžetka.

Ukrajina će u četvrtfinalu, 3. jula u Rimu, igrati protiv Engleske, koja je ranije danas posle pobedila Nemačku sa 2:0.