Usain Bolt – legenda (foto)

Atletičar sa Jamajke Jusein Bolt osvojio je juče treće uzastopno olimpijsko zlato na 200 metara, pošto je u Rio de Žaneiru tu deonicu pretrčao za 19,78 sekundi.

Bolt je na Igrama u Riju osvojio zlato na 100 metara, a imaće priliku da osvoji još jedno najsjajnije odličje pošto je deo štafete Jamajke 4×100 metara.

Bolt je rekao da želi da bude jedan od najboljih sportista svih vremena, „izmedju Muhameda Alija i Pelea“.

„Želim da budem jedan od najvećih, izmedju Muhameda Alija i Pelea“, rekao je Bolt posle trke.

On je prethodno u Riju osvojio i treću uzastopnu zlatnu olimpijsku medalju na 100 metara, a do kraja takmičenja pokušaće da osvoji treće uzastopno zlato u štafeti 4×100 metara.

Taj „tripl tripl“ bi bila njegova ukupno deveta zlatna olimpijska medalja.

Posle trke Bolt je noseći jamajčansku zastavu istrčao pobednički krug oko stadiona.

„Dokazao sam svetu da sam najbolji. Zbog toga sam došao ovde, to radim. Zbog toga sam rekao da su ovo moje poslednje Olimpijske igre, više ništa ne moram da dokazujem“, rekao je Bolt.