Velika pobeda Španije nad Hrvatskom posle najbizarnijeg gola sa 40 metara

Reprezentacija Španije se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva posle pobede nad Hrvatskom sa 5:3, nakon produžetaka u Kopenhagenu.

Fudbaleri Hrvatske poveli su protiv Španije u osmini finala Evropskog prvenstva šokantnim autogolom Pedrija u 20. minutu.

Bio je jedan od najbizarnijih pogodaka ikada kada je loptu sa 40 metara vratio svom golmanu kojem je prošla ispod noge za 1:0.

Španija je do poluvremena izjednačila preko Sarabije, a preokret su u nastavku doneli Aspilkueta i Tores, da bi posle neverovatne gužve Oršić nekako prebacio loptu preko gol linije i smanjio na 3:2.

U drugom minutu produžetka Oršić je majstorski asistirao Pašaliću koji glavom postiže gol za potpuni delirijum Hrvata i produžetke.

Iako je Hrvatska imala velike šanse, Španija je uspela preko Morate i Ojrazabala da dođe do velike pobede i sa 5:3 ode u četvrtfinale Evra.