Ženskoj ruskoj štafeti zlato u skijaškom trčanju

Ženska reprezentacija Rusije u skijaškom trčanju osvojila je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu u štafeti 4×5 kilometara.

Tim Rusije u sastavu Julija Stupak, Natalija Neprajeva, Tatjana Sorina i Veronika Stepanova slavio je u uzbudljivoj trci rezultatom 53 minuta i 41 sekunda.

Najzaslužnija za zlato Ruskinja bila je Stepanova koja je u poslednjoj izmeni nadoknadila deset sekundi zaostatka za Nemicama.

Štafeta Nemačke je na kraju osvojila srebro sa 18,2 sekunde zaostatka za pobednicama.

Na poslednji stepenik pobedničkog postolja popele Švedjanke, koje su od novih olimpijskih šampionki bile sporije za 20,7 sekundi.

Štafeta Norveške trku je završila kao peta. Tereza Johaug, koja je u Pekingu osvojila dve zlatne medalje, na kratko se približila vodećima, ali nije mogla više od toga.