Zimonjić i Zverev u drugom kolu Australijan opena

Srpski teniser Nenad Zimonjić i njegov partner u dublu Miša Zverev iz Nemačke plasirali su se danas u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu pošto su pobedili nemačko-španski par Dastina Brauna i Alberta Ramosa-Vinjolasa posle dva seta, 7:6, 6:2.

Teniseri su u prvom setu bili sigurni na svoje servise pa je set rešen u taj-brejku koji su Zimonjić i Zverev dobili sa 7:5.

Oni su u drugom setu dva puta oduzeli servis protivnicima, iskoristili su šestu meč loptu i pobedili posle sat i 15 minuta.

Zimonjić i Zverev će u drugom kolu igrati protiv Amerikanaca braće Majka i Boba Brajana.

Treći nosioci Majk i Bob Brajan su u prvom kolu bili bolji od Francuza Pola Anrija Matjea i Benoe Parea sa 6:3, 6:0.

U toku je meč Dušana Lajovića i Viktora Troickog protiv argentinskih tenisera Gvida Pelje i Renca Oliva.

Lajović i Troicki je u prvom kolu trebalo da igraju protiv argentinsko-britanskog para Nika Kirjosa i Danijela Evansa, ali su se oni povukli, pa su srpski teniseri dobili nove protivnike.