Zvezda lako pobedila Metalac

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na stadionu „Rajko Mitić“ Metalac sa 2:0 u poslednjoj subotnjoj utakmici 17. kola Super lige Srbije.

Golove za crveno-bele postigli su Bruno Matos u 45. i Ugo Vijeira u 77. minutu.

Zvezda je tako nastavila pobednički niz upisavši 14. uzastopni trijumf u Super lige.

Crveno-beli su tokom celog prvog poluvremena imali incijativu, ali su do prve prave prilike za gol došli u 45. minutu.

Marko Grujić je probio po desnoj strani i poslao loptu na drugu stativu, gde je sam ostao Bruno Matos koji je udarcem iz prve savladao golmana Metalaca Nemanju Belića.

Domaćin je i u drugom poluvremenu pred oko 9.000 gledalaca nastavio da igra ofanzivno, a prednost je duplirao Vijeira u 77. minutu, koji je presekao dodvanje Nemanje Mladeonovića ka svom golmanu, te zabišao Belića i zatresao mrežu Metalca.

U poslednjih 10 minuta na stadionu „Rajko Mitić“ Zvezda je imala još nekoliko dobrih prilika, ali je golman Belić odbranio udarce Aleksandra Kataija i Predraga Sikimića.

Zvezda posle 17 odigranih utakmica zauzima prvo mesto u Super ligi sa 47 bodova, 16 više od drugoplasiranog Borca, dok je Metalac 12. sa 18.