Zvezda posle preokreta ubedljivo pobedila Mladost

BEOGRAD – Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras Mladost iz Lučana 4:1 (3:1) u Beogradu u 28. kolu Superlige.
Tim Dejana Stankovića večerašnjom pobedom došao je do 16. prvenstvenog trijumfa u nizu.

Gosti su na Marakani poveli u 34. minutu golom Saša Jovanovića, ali je Zvezda režirala preokret i za šest minuta postigla je tri gola.

Prvo je Nemanja Milunović doneo izjednačenje u 39. minutu, Gelor Kanga je 60 sekundi kasnije pogodio za vođstvo, a u finišu poluvremena Milan Pavkov je povećao na 3:1.

Konačan rezultat postavio je Veljko Nikolić u 51. minutu.

Rezultati 28. kola: Metalac – Napredak 2:2, Danas: Bačka – Partizan 0:4, Radnički Niš – Voždovac 0:1, Spartak – TSC 2:2, Zlatibor – Javor 0:2, Crvena zvezda – Mladost 4:1. Sutra: Mačva – Čukarički, Novi Pazar – Proleter, Rad – Radnik, Vojvodina – Inđija (15 sati).

Tabela: Crvena zvezda 80, Partizan 71, Vojvodina 54, Čukarički 52, Spartak 44, TSC 42, Radnik 42, Proleter 42, Radnički 38, Metalac 38, Voždovac 36, Javor 33, Mladost 33, Novi Pazar 30, Napredak 29, Rad 27, Inđija 26, Zlatibor 21, Mačva 20, Bačka 15.