Zvezda ubedljiva i protiv Voždovca, Ivanić briljantan

BEOGRAD – Fudbaleri Crvene zvezde savladali su sinoć na svom stadionu Voždovac sa 4:0, u utakmici šestog kola Superlige Srbije.

Zvezda je za „pet minuta“ slomila otpor rivala golovima Aleksandra Pešića u trećem i Osmana Bukarija u osmom minutu, oba posle asistencija Mirka Ivanića, da bi u finišu meča El Fardu Ben krunisao jos jedno dodavanje sjajnog veziste, da bi se na kraju Ivanić i sam upisao u strelce.

Tim Dejana Stankovića zadržao je maksimalan učinak od starta sezone i napravio lepu uvertiru uoči gostovanja Makabiju iz Haife u plej-ofu za Ligu šampiona.

Prethodno, Kolubara je iznenadila Vojvodinu i osvojila bod (2:2), dok su Napredak i TSC remizirali u Kruševcu (0:0).

Rezultati šsestog kola Superlige: Crvena zvezda – Voždovac 4:0 (Pešić 3, Bukari 8, Ben 84, Ivanić 88), Kolubara – Vojvodina 2:2 (Milojević 27. penal, Marjanović 79 – Simić 57, Nikolić 71), Napredak – TSC 0:0.

Danas: Mladost Lučani – Radnik (19.00), Spartak – Javor (19.00), Mladost GAT – Partizan (19.30). Ponedeljak: Radnički Kragujevac – Čukarički (17.00).

Petak: Radnički Niš – Novi Pazar 1:3.