Inicijativa „Most ostaje“ pozvala je građane i opoziciju da sutra blokiraju sednicu Skupštine Beograda, navodeći da bi samo dve tačke dnevnog reda bile legitimne – podrška studentskim protestima i moratorijum na sve netransparentne projekte gradnje.
Kako se navodi u saopštenju, ta inicijativa će sutra stati u odbranu Beograda, „protiv koruptivnog i rušilačkog gradskog budžeta, a pre svega protiv ignorisanja stvarnosti i okupacije institucija“.
„U ovom trenutku, sednica Skupštine grada može i mora imati samo dve legitimne tačke dnevnog reda – podrška grada studentskim zahtevima i insistiranje na njihovom ispunjenju i moratorijum na sve netransparentne projekte gradnje, rušenja i ruiniranja Beograda u saradnji sa režimskim kompanijama sumnjivog poslovanja – Most, Sajmište, Generalštab, EXPO, Beogradski sajam, Narodna biblioteka, trolejbuski sistem, Zoološki vrt na Adi, Blok 4“, piše u saopštenju.
Dodaje se da je nedopustivo da Beograd bude jedini grad u Srbiji u kome organi lokalne samouprave nesmetano i u miru donose odluke o rušenju, pljačkanju i devastiranju grada, dok se studenti, prosvetari i građani na ulicama danima bore za suzbijanje korupcije i depolitizaciju institucija.
„Vlast je izgubila legitimitet čemu svedoče protesti – pa se tako i osnovni zahtev studentskog protesta da institucije rade svoj posao obesmišljava učešćem u radu institucija koje svoj posao ne rade“, piše u saopštenju.
Inicijativa Most ostaje pozvala je sve opozicione odbornike da im se pridruže ispred Skupštine Beograda u blokadi ili da u skupštinskoj sali svim sredstvima uskrate legitimitet sednici i spreče zasedanje.
(Beta)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com