U trendu

Pašalić: Fotografije žrtava iz 'Ribnikara' ne deliti po društvenim mrežama

Zaštitnik građana Zoran Pašalić apelovao je danas da se fotografije dece žrtava iz beogradske Osnovne škole „Vladislav Ribnikar“ ne koriste na društvenim mrežama za „dnevni aktivizam i promociju pojedinačnih interesa“.

„Tragedija u školi ‘Vladislav Ribnikar’ duboko je potresla celokupno naše društvo i nadilazi svaki pojedinačni ili grupni interes. Zato pozivam sve da ne koriste fotografije dece žrtava u cilju svoje ili bilo kakve druge promocije“, naveo je Pašalić u saopštenju.

On smatra da se na taj način „u najmanju ruku“ iskazuje nepoštovanje prema žrtvama i njihovim porodicama, a njihovi drugovi i porodice dodatno traumatizuju.

„S obzirom da je ovo tragedija svih nas, pozivam sve da se prema njoj odnose u skladu sa tradicionalnim vrednostima našeg društva čija su okosnica saosećajnost sa drugima, pijetet i poštovanje prema nečijoj tragediji. Objavljivanje fotografija dece žrtava u potpunosti odstupa od ovih nazora“, rekao je Zaštitnik građana.

(Beta)

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.

Pošalji komentar