U Nišu će danas biti održana dva skupa – miting Pokreta za narod i državu na kome će govoriti predsednik Srbije Aleksandar Vučić i protest „Izbori(mo) se“ studenata u blokadi koji traže vanredne parlamentarne izbore.
Centralni skup pristalica vlasti je na Trgu kralja Milana gde se, oko 18.00 očekuje i obraćanje Vučića.
Na Trgu Kralja Aleksandra, glavni deo studentskog protesta je najavljen za 18,30.
Vučić, inicijator Pokreta za narod i državu, je ranije pozvao građane da dođu na „Svenarodni sabor“ u Nišu i najavio, na Instragramu, da će i on tada biti tamo dok su studenti u blokadi istakli da im je cilj da pošalju „snažnu poruku“ – da zahtevaju raspisivanje vanrednih izbora, a ne da izazovu nerede.
„Pozivam sve ljude da dođu da čuju drugačiji program. Čuće mnogo sugrađana koji prvi put ulaze u politiku da Niš bude grad napretka, novih fabrika, novih postrojenja, naučno-tehnoloških parkova i da mnogo brže napreduje nego u prošlosti“, rekao je Vučić.
Studenti u blokadi su pozvali građane da na protest dođu mirno, dostojanstveno i sa pozitivnom energijom, te objavili i pravila ponašanja za protest, a među kojima su – bez provokacija i incidenata, bez jaja i drugih namirnica, bez približavanja „ograđenom delu grada“.
Građane su pozvali da na protest ponesu šerpe, vuvuzele, bubnjeve, pištaljke i transparente, te ocenili da je subota dan kada će se njihovo nezadovoljstvo uspeti da se čuje „bolje i jasnije nego ikada“.
(Beta)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com