Kad sretnete bivšeg

Moguće je da svog bivšeg očima ne možete da vidite, toliko su vam, na kraju, bili loši odnosi. Možda i nije bilo ništa toliko eksplozivno, ništa zbog čega biste frktale kao besna mačka kada ga vidite – možda samo želite da ga držite na distanci i da budete sigurne da će na distanci i ostati (cela ova priča je za situaciju kad se povremeno srećete sa bivšim, jer su vam životni putevi i dalje u nekoj meri ukršteni, ili za situaciju kad sasvim slučajno naletite na njega). Ne želite ništa sa svojim bivšim i zato želite da budete na distanci, a opet, ne želite ni da ga povredite (ili želite da ga povredite, ali ste rešile da to ipak ne uradite jer znate da time ništa nećete dobiti, samo ćete se osećati loše). Kako to izvesti?

U ovakvoj situaciji potrebna je izvesna doza pažljivosti. Ukoliko ga veselo pozdravite i razbrbljate se s njim, makar to bila lažna veselost i to radile samo da se on ne bi osećao povređeno, može se desiti da mu time ulijete lažnu nadu. Ako budete grube, nećete mu uliti lažnu nadu, ali ćete ga povrediti. Najbolja varijanta je da ga normalno pozdravite, a zatim ga pitate nešto što nema ama baš nikakve veze sa vašom prethodnom relacijom. Najbolja su neutralna pitanja, kao što je: „Kako je na poslu?“ (naravno, ako se desi da pokuša da vam pola sata priča o tome, nemojte mu dopustiti – recite mu da žurite ili upotrebite neki drugi ljubazan izgovor).

Posle kratkog razgovora (ne više od pet minuta) u kome treba da budu zastupljene samo neutralne teme, poželite mu sve najbolje i time završite razgovor. Zatim se vratite zabavi (ako se susret desio na zabavi) ili već onim aktivnostima koje su bile prekinute susretom.

Razume se, cela ova priča ne važi ukoliko se nadate nečemu sa svojim bivšim – što, najčešće, nije baš dobra ideja, ali to je već na vama da odlučite.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com