U trendu

Primaju i Å¡alju poruke dok razgovarate s njima

Situacija iz naslova desila se mnogima: razgovarate s nekim, a taj neko istovremeno prima i šalje poruke preko mobilnog telefona. Takvo ponašanje ume prilično da iznervira, a opet, vikanjem ili svađom teško da biste postigli išta pozitivno.
Neki za takvo nepristojno ponaÅ¡anje optuÅŸuju tinejdÅŸere, ali daleko od toga da se samo oni tako ponaÅ¡aju – takvo ponaÅ¡anje nema veze s godinama, već s vaspitanjem, kao i s tim koliko je neko zavisan od SMS poruka (da, to postoji kao zavisnost). Tipična situacija bila bi da vi razgovarate s tom osobom, a kako njoj stigne signal da joj je stigla poruka, odmah mora da proveri Å¡ta je, kao i da odgovori, pa onda stigne nova poruka, pa opet odgovori… Čak se i ne izvini za takvo ponaÅ¡anje, ne zamoli vas da sačekate dok ne obavi to Å¡to ima, već i dalje "učestvuje u razgovoru" – samo Å¡to imate osećaj da pojma nema o čemu razgovarate.
Da ne bude zabune, naravno da ima situacija kada se mora odmah pogledati kakva je poruka stigla i odgovoriti na nju. Recimo, ima lekara koji često moraju da odgovaraju na poruke ili menadÅŸera. Ili je nekome bolesno dete ili već neko bolestan kod kuće. Samo, kad postoji takva situacija, pristojno je izviniti se, zavrÅ¡iti ono Å¡to je potrebno, a zatim se vratiti razgovoru, a ne da se u razgovoru praktično i ne učestvuje.
Å ta vi da radite kad se neko tako ponaÅ¡a prema vama? Ukoliko se radi o vaÅ¡em detetu, moÅŸete ga upozoriti da je takvo ponaÅ¡anje nepristojno, ali bilo bi neučtivo tuđoj deci ili odraslim osobama ispravljati manire. Ono Å¡to vam tada preostaje jeste da im kaÅŸete da vidite da su zauzeti i da ćete razgovarati onda kad budu imali vremena za to – i otići.
MoÅŸda će primetiti Å¡ta ste učinili, a moÅŸda i neće. Makar se viÅ¡e nećete osećati kao da razgovarate same sa sobom.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.