Bajern Minhen preko Benfike do polufinala LŠ

Benfika i Bajern Minhen odigrali su večeras u Portugalu nerešeno 2:2, ali su Bavarci zbog trijumfa na domaćem terenu od 1:0 izborili plasman u polufinale Lige šampiona.

Benfika je povela golom Raula Himenesa u 27. minutu, da bi Bajern 11 minuta kasnije stigao do izjednačenja preko Artura Vidala. Gosti iz Nemačke do preokreta su stigli u 52. minutu golom Tomasa Milera, a konačnih 2:2 i izjednačenje Benfiki doneo je Anderson Taliska u 76.

Bavarci su nakon 10 minuta izjednačene igre na stadionu La Luž preuzeli inicijativu, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Edersona.

Benfika je ipak uspela prva da zatrese mrežu rivala. Eliseu je u 27. minutu poslao dubinsku loptu ka Himenesu koji je izmedju dvojce čuvara uspeo da skoči i glavom prosledi loptu u mrežu istrčalog Manuela Nojera.

Domaćin je u tim trenucima uspeo da uspostavi ravnotežu, ali je ipak Bajern posle nekoliko minuta od primljenog gola počeo da diktira tempo, što je donelo rezultat u 38. minutu.

Golman Benfike je posle centaršuta s leve strane izboksovao loptu, ali je poslao pravo do usamljenog Vidala na ivici šesnaesterca, koji je uhvatio volej i prosledio je u praznu mrežu Benfike za izjednačenje.

Bajern je drugo poluvreme počeo znatno agresivnije, da bi već u 52. minutu stigao do drugog gola, koji im je praktično osigurao plasman u polufinale.

Ćabi Alonso izveo je korner s leve strane, a na drugoj stativi pronašao je Havija Martinesa, koji je glavom loptu spustio do Milera, a ovaj je laganim udarcem prosledio u mrežu Edersona.

Pokušavala je Benfika u nastavku da izbegne poraz, a u tome su i uspeli nakon gola Andersona Taliske u 76. minutu.

Juče su plasman u polufinala Lige šampiona izborile ekipe Mančester sitija i Real Madrida, eliminisavši Pari Sen Žermen, odnosno Volfsburg.

Žreb za polufinala Lige šampiona održaće se u petak u 11.30 u Nionu. Fudbaleri Bajern Minhena plasirali su se večeras u polufinale Lige šampiona, pošto su u četvrtfinalu pobedili Benfiku ukupnim rezultatom 3:2.

Žreb za polufinala Lige šampiona održaće se u petak u 11.30 u Nionu.