Prva pobeda Juventusa, kiks Rome

Fudbaleri Juventusa upisali su prvu pobedu u novoj sezoni Serije A, pošto su danas u gostima savladali Đenovu sa 2:0 u utakmici četvrtog kola.

Juventus je poveo autogolom Eugenija Lamane u 37. minutu, a da stvari budu još gore za domaću ekipu pobrinuo se Armando Ici koji je u 44. minutu zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Prvu pobedu šampiona Italije u sezoni potvrdio je Pol Pogba, koji je u 60. minutu bio siguran izvođač jedanaesterca.

Juventus je posle četiri odigrana 12. na tabeli Serije A sa četiri boda, dok je Đenova na 15. poziciji sa bodom manje.

Roma i Sasuolo su odigrali nerešeno 2:2.

Sasuolo je poveo golom Grogoira Defrela u 22. minutu, ali je izjednačenje Romi doneo kapiten Frančesko Toti u 36. minutu. Međutim, samo devet munuta kasnije, Mateo Politano je ponovo doveo goste u vođstvo.

Na samom početku drugog poluvremena, u 49. minutu Mohamed Salah je zatresao mrežu Sasuola, za, kako će se na kraju ispostaviti, konačnih 2:2.

Roma je treća na tabeli sa osam bodova, dok je Sasauolo četvrti sa istim brojem bodova.

U ostalim mečevima Atalanta i Verona su odigrale nerešeno 1:1, Torino je sa 2:0 savladao Sampdoriju, dok je Bolonja na svom terenu bila bolja od Frozinonea sa 1:0.

Ranije danas Inter je u gostima pobedio Kjevo sa 1:0.

Četvrto kolo Serije A će kasnije danas zatvoriti Kapri i Fjorentina, odnodno Napoli i Lacio.