AEK i Mitjiland na Kipru odlučuju ko će na Partizan

HERNING – Fudbaleri danskog Mitjilanda i AEK iz Larnake remizirali su sinoć 1:1 (0:0), u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Poraženi iz njihovog dvomeča biće rival Partizanu u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, a koji će tim na megdan crno-belima biće poznato posle revanša na Kipru 26. jula.

AEK je u Herningu poveo golom mađarskog internacionalca Adama Đurča u 81. minutu, a izjednačenje domaćinu doneo je kapiten Erik Svjatčenko u 84. minutu.

Meč u Danskoj sudio je srpski arbitar Novak Simović.

Prvi meč 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope igraće se 4. avgusta, a Partizan će gostovati Mitjilandu ili AEK. Revanš je na programu 11. avgusta u Humskoj.

U ostalim mečevima 2. kola kfalifikacija za Ligu šampiona Didelanž je slavio na gostovanju Pjuniku (1:0) i približio se duelu sa šampionom Srbije Crvenom zvezdom u 3. kolu kvalifikacija, Karabag je na svom terenu savladao Cirih sa 3:2, Žalgiris je bio bolji od Malmea (1:0), a Ludogorec je ubedljivo savladao Šamrok sa 3:0.