Aktuelni šampion Slovenija pobedila Litvaniju na startu EP

KELN – Aktuelni košarkaški šampion Evrope, selekcija Slovenije, pobedom je počela odbranu titule osvojene 2017. godine savladavši večeras u Kelnu Litvaniju sa 92:85 (27:27, 24:21, 18:19, 23:18) u prvom kolu B grupe Evrobasketa.

U neizvesnoj utakmici, u kojoj su tokom većeg dela kontrolisali rezultat, Slovenci su meč prelomili serijom 15:3 u poslednjoj četvrtini i od zaostatka 73:78 stigli do nedostižnog vođstva 88:81 na dva minuta do kraja meča.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Majk Tobi sa 24 poena, Goran Dragić dodao je 19, a po 14 poena imalu su Jaka Blažić i Luka Dončić koji je upisao i 10 asistencija.

U redovima selekcije Litvanije istakao se Mindaugas Kuzminskas sa 19 poena, a Marijuš Grigonis dodao je 18 poena.

U prvom meču B grupe u Kelnu Bosna i Hercegovina savladala je Mađarsku sa 95:85, a kasnije večeras sastaju se domaćin Nemačka i Francuska.