Al Ain eliminisao River Platu u polufinalu klupskog SP

AL AIN – Fudbaleri Al Aina iz Emirata plasirali su se u finale Svetskog klupskog prvenstva, pošto su sinoć u polufinalu priredili senzaciju i savladali šampiona Južne Amerike, argentinsku River Platu, posle izvođenja jedanaesteraca sa 5:4 (u regularnom delu bilo je 2:2).

Golove za ekipu koju predvodi hrvatski stručnjak Zoran Mamić postigli su Šveđanin Markus Berg u 3. i Brazilac Kaio u 51. minutu, dok je dvostruki strelac za River Platu bio Kolumbijac Santos Bore, u 11. i 16. minutu.

Ipak, najzaslužniji za trijumf Al Aina bio je sjajni golman Halid Esa, koji je tokom meča imao nekoliko odličnih odbrana, a zaustavio je i šut Enca Peresa u penal seriji.

Argentinci nisu realizovali ni penal u 69. minutu kada je Gonsalo Martines pogodio prečku.

Al Ain će u finalu igrati protiv pobednika današnjeg polufinala u kome se sastaju šampioni Evrope i Azije Real Madrid i Kašima Antlers.